Znajdź towarzystwo do sportu wśród 1234 osób z całej Polski.

Nie masz z kim ćwiczyć?

Dołącz do nas!
wywiad mężczyzna uroda

Facetem jestem i o siebie dbam - zainspiruj się

31/10/2014 SportOS

Tomasz prowadzi bloga, na który powinna trafić jak największa rzesza facetów. Przyda im się to w życiu - tak po prostu. Znajdziecie go na www.facetemjestem.pl.

Jaki sport jest dla Ciebie najlepszy do uprawiania, a jaki do oglądania?
Najbardziej lubię grać w tenisa, chociaż nie zdarza mi się to często, jednak moja aktywność fizyczna kręci się wokół biegania, siłowni i czasami roweru i basenu. Jak łatwo się domyślić również bardzo lubię oglądać tenis, ale także Tour de France. Wiem, że wielu osobom oglądanie kolarstwa może wydawać się śmiertelnie nudne, ale w przypadku Tour de France można przy okazji naprawdę dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat Francji (to głównie zasługa świetnych komentatorów na Eurosporcie). No i nie ukrywam, że chętnie oglądam też piłkę nożną, ale głównie Mistrzostwa Świata oraz mecze naszej reprezentacji.

Twój blog jest opiniotwórczy, czy sam stosujesz się do zasad, które tam podajesz?

Chciałbym w 100% dostosowywać się do tego o czym piszę. Jednak na blogu piszę często o swego rodzaju ideale życia zadbanego mężczyzny, do którego trzeba dążyć. Niemniej jednak nie raz wpisy dotyczą tego, co konkretnie robię więc wtedy nie można już powiedzieć, że do czegoś się nie stosuję.

Jak godzisz pracę zawodową i codzienne życie z prowadzeniem bloga?
Właściwie to blog powoli traktuję jak pracę zawodową. To co robię jeszcze poza blogiem to dość luźny zawód, który pozwala mi na totalną swobodę i wygodne dysponowanie czasem. Chciałbym, żeby kiedyś blog stał się moim głównym źródłem utrzymania i zbliżam się tak naprawdę do tego momentu. Jeśli chodzi o godzenie tego z życiem osobistym to różnie bywa. Najciężej było na początku kiedy musiałem najmocniej angażować się w pracę nad blogiem. Poświęcałem wszystkiemu co z nim związane całe dnie i noce rezygnując trochę z życia towarzyskiego. Jednak dziś, kiedy już mam w jakimś stopniu „grunt pod nogami” i bagaż doświadczenia, to nie mam problemów, żeby pogodzić tę pracę z życiem osobistym.

Czy jest jakaś granica dbania o samego siebie, której nie powinno się przekraczać?
Trudne pytanie, nawet kiedyś pisałem na ten temat tekst. Uważam, że dopóki ktoś czuje się sobą w tym jak o siebie dbam to wszystko jest w porządku. Owszem, być może niektórym ciężko jest zauważyć, że naprawdę przeginają. Z drugiej strony staram się nikomu nie zaglądać zbyt głęboko w życie - skoro nie robi się temu nikomu krzywdy to nie widzę problemu nawet w facecie robiącemu sobie makijaż (chociaż faktycznie moim zdaniem byłoby to przekroczenie granicy).

Jaki jest Twój sposób na aktywny tryb życia?
Z reguły nie jeżdżę komunikacją miejską ani nie korzystam z windy. W ten sposób mogę codziennie zażywać więcej ruchu (zwłaszcza, że de facto mam siedzący tryb pracy). Do tego regularnie biegam i chodzę na siłownie. Oczywiście zdarzają się jakieś przerwy z różnych powodów, ale od kiedy pamiętam to zawsze uprawiałem jakiś sport. Na początku to były kajaki, potem piłka nożna, siatkówka, szachy… :) Kiedy urosłem wiele się nie zmieniło, po prostu zawsze mam gdzieś z tyłu głowy, że powinienem się ruszać i staram się to jak najczęściej wprowadzać w życie.

Jakie są Twoje cele?
Mój aktualny najważniejszy cel może wydawać się śmieszny. Chciałbym umieć lepiej organizować swój czas. Chociażby na ten wywiad odpowiadam po ponad miesiącu czasu! To, że na niego właśnie odpisuję jest częścią mojej pracy nad sobą (jakkolwiek to brzmi). Muszę przyznać, że prowadzenie bloga przysporzyło mi wiele różnorodnych obowiązków, z którymi wcześniej nie miałem do czynienia. Nigdy też nie musiałem być aż tak wielozadaniowy. Jak uda mi się to ogarnąć, to będę mógł się nastawiać na większe cele ale póki co wiem, że nie dam rady z takim systemem organizacji jaki mam teraz.

Co Cię motywuje do działania? Czym się inspirujesz?
Cóż kiedy blog się rozwijał i raczkował motywował mnie odzew, który dostawałem. Teraz motywuje mnie najbardziej myśl „nie spierdol tego” (proszę wybaczyć). Poświęciłem na to tyle czasu, że po prostu żal by mi było to zaprzepaścić. To jest niezmiernie silny czynnik motywacyjny. Poza tym marzy mi się, żeby pewnego dnia dzięki blogowi uzyskać kompletną niezależność (finansową i geograficzną - tzn. będę mógł mieszkać gdzie chce i dalej będę mógł wykonywać mój zawód). Co do inspiracji to jest bardzo różnie, czasem coś po prostu wpada do głowy, czasem o jakiś tekst proszą czytelnicy, innym razem wystarczy jakaś życiowa sytuacja, a nawet gdzieś zauważone zdjęcie, które z czymś mi się kojarzy.

Jakich błędów, Twoim zdaniem, powinni unikać mężczyźni, a jakie zdarza im się najczęściej popełniać?
Wydaje mi się, że mamy tendencję do przeceniania swoich umiejętności. Często, żeby zaimponować kolegom lub kobietom. Jak facetowi zaszumi testosteron w głowie, to naprawdę może się to skończyć tragicznie.

Czy tym co robisz, chciałbyś zainspirować ludzi do zmiany na lepsze?
Nie chciałbym, bo już to robię i mam wiele takich sygnałów od czytelników. :)

Tagi  wywiad , mężczyzna , uroda

Komentarze:

ostatnie wpisy

Co spala najwięcej kalorii?

To ile kalorii spalimy podczas różnych aktywności zależy od kilku czynników. Wpływ na ich ilość będzie miała płeć, wiek, waga oraz tempo wykonywania tejże czynności.

zobacz więcej

Kurkuma - właściwości i zastosowanie

Ceniona jest głównie ze względu na swoje właściwości przyprawowe, ale także lecznicze. Roślina ta często nazywana jest szafranem indyjskim, ostryżem Zohary lub ostryżem indyjskim.

zobacz więcej

Ćwiczenia na plecy w domu dla kobiet

Boczki, wałeczki, fałdki wyłaniające się na plecach w okolicy stanika – to zmora wielu pań. Czy tłuszczyku na plecach można się pozbyć? Oczywiście, że tak!

zobacz więcej

Dietetyczne obiady do pracy

Zdrowe i dietetyczne obiady do pracy można szybko i prosto przygotować w domu dzień wcześniej lub rano i zabrać je ze sobą w odpowiednich pojemnikach.

zobacz więcej

Płaski brzuch w 2 tygodnie

Czy da się zrobić ładny i płaski brzuch w 2 tygodnie? Istnieją pewne sposoby, dzięki którym możemy szybko się odchudzić, ale nie można przesadzać, bo brzuch szybko wróci do swojej starej formy.

zobacz więcej
ROWER PŁYWANIE NARTY BIEGANIE PIŁKA NOŻNA GOLF PIŁKA RĘCZNA

PROGNOZA POGODY

JUTRO