Znajdź towarzystwo do sportu wśród 1234 osób z całej Polski.

Nie masz z kim ćwiczyć?

Dołącz do nas!
wydarzenia parkrun bieganie

Rusza wiosenna ofensywa parkrun!

18/03/2015 SportOS

Informacja prasowa:

Rusza wiosenna ofensywa parkrun! Przyłącz się i aktywnie rozpocznij weekend wraz 1,5 milionem uczestników na całym świecie!

Wraz z nadejściem wiosny, rusza wiosenna akcja parkrun mająca na celu zachęcenie jak największej liczby osób do większej aktywności fizycznej. Najprostszym sposobem jest udział w biegach parkrun, które stanowią największą, cykliczną inicjatywę biegową w Polsce, w ramach której organizowane są bezpłatne biegi na dystansie 5 km.

Biegi parkrun przeznaczone są dla wszystkich, zarówno już biegających, jak i tych, którzy dopiero zaczynają lub po prostu chcą się poruszać. Trasę parkrun można przebiec ale również przejść. W ramach biegów można startować z wózkiem, czy też czworonogami. Istotą parkrun jest popularyzacja wysiłku fizycznego i walki z samym sobą, dlatego ani czas ani zajęta pozycja nie są najważniejsze.

Obecnie, biegi parkrun organizowane są w 9 państwach świata w ponad 500 lokalizacjach dla ponad 1,5 mln zarejestrowanych uczestników. Polska edycja parkrun zapoczątkowana została w 2011 roku w Gdyni, skąd szybko trafiła do 19 innych miast w Polsce. Bieg parkrun organizowane są między innymi w Cieszynie, Chrzanowie, Bydgoszcz, Gdańsku, Kędzierzyniu-Koźlu, Kołobrzegu, Konstancinie, Krakowie, Łodzi, Lesznie, Poznaniu, Pruszkowie, Szczecinku, Warszawie, czy w Żarach.


1002.jpg

W ramach parkrun Polska zarejestrowanych jest ponad 23 tysięcy uczestników i liczba ta stale rośnie. Najbliższy miesiąc to czas kolejnych edycji amatorskich biegów z cyklu parkrun Polska. W kolejne soboty do 18 istniejących lokalizacji, przyłączają się dwa nowe miasta. Tym razem będzie Rumia oraz stołeczny Ursynów.

Jak podkreśla jedna z uczestniczek parkrun, Ewelina Kempa z Krakowa „To świetna inicjatywa z ogromem zalet. Myślę, że najważniejszym i jednocześnie najbardziej zachęcającym faktem jest to, że bieg organizowany jest przez biegaczy, dla biegaczy, czyli zupełnie za darmo. Wszystkie obowiązki związane z pomiarem czasu, oznakowaniem trasy, czy pilnowaniem porządku należą do wolontariuszy. Przyjść może każdy, a na start wystarczy przynieść ze sobą tylko kod kreskowy i... dobry humor”.

To co wyróżnia parkrun spośród większości imprez biegowych to jego oddolny i niekomercyjny charakter oraz zaangażowanie w inicjatywę samych uczestników, którzy oprócz udziału jako biegacze mają również możliwość uczestnictwa w organizacji biegów w charakterze wolontariuszy. W ramach każdej z edycji biegów uczestnicy mogą dokonywać pomiaru czasu, skanować dane biegaczy na mecie, ubezpieczać trasę, czy też robić zdjęcia. Idea parkrun zakłada, iż biegi są organizowane przez biegaczy dla biegaczy.


1003.jpg

Rozpocznij weekend z parkrun!!!

Parkrun to świetny sposób na aktywne rozpoczęcie weekendu. Biegi parkrun, które wszędzie rozpoczynają się o godzinie 9.00, pozwalają na poranne pokonanie 5km i powrót do domu przed 11.00 zostawiając cały weekend wciąż przed uczestnikami.

„Jest sobota. Jest parkrun. Organizacja świetna, atmosfera przemiła, a ludzi przybywa z tygodnia na tydzień - oto właśnie chodzi. Tam przychodzą osoby, które chcą biegać, nie potrzebują medali, drogich pakietów startowych – oni chcą biegania! I to dostają co sobotę! To co bardzo lubię w parkrunie to, to, że nie są to zawody, które zabierają cały dzień. To przebieżka po której mamy całą sobotę dla siebie, z uśmiechem na ustach” – zachęca popularna blogerka Dota Szymborska.


Aby wziąć udział w parkrun należy dokonać jednorazowej, bezpłatnej rejestracji pod adresem www.parkrun.pl/rejestracja, wydrukowanie nadany kod i przynieś go ze sobą na bieg. Więcej informacji na temat biegów parkrun można znaleźć na www.parkrun.pl/.

Tagi  wydarzenia , parkrun , bieganie

Komentarze:

ostatnie wpisy

Co spala najwięcej kalorii?

To ile kalorii spalimy podczas różnych aktywności zależy od kilku czynników. Wpływ na ich ilość będzie miała płeć, wiek, waga oraz tempo wykonywania tejże czynności.

zobacz więcej

Kurkuma - właściwości i zastosowanie

Ceniona jest głównie ze względu na swoje właściwości przyprawowe, ale także lecznicze. Roślina ta często nazywana jest szafranem indyjskim, ostryżem Zohary lub ostryżem indyjskim.

zobacz więcej

Ćwiczenia na plecy w domu dla kobiet

Boczki, wałeczki, fałdki wyłaniające się na plecach w okolicy stanika – to zmora wielu pań. Czy tłuszczyku na plecach można się pozbyć? Oczywiście, że tak!

zobacz więcej

Dietetyczne obiady do pracy

Zdrowe i dietetyczne obiady do pracy można szybko i prosto przygotować w domu dzień wcześniej lub rano i zabrać je ze sobą w odpowiednich pojemnikach.

zobacz więcej

Płaski brzuch w 2 tygodnie

Czy da się zrobić ładny i płaski brzuch w 2 tygodnie? Istnieją pewne sposoby, dzięki którym możemy szybko się odchudzić, ale nie można przesadzać, bo brzuch szybko wróci do swojej starej formy.

zobacz więcej
ROWER PŁYWANIE NARTY BIEGANIE PIŁKA NOŻNA GOLF PIŁKA RĘCZNA

PROGNOZA POGODY

JUTRO