Znajdź towarzystwo do sportu wśród 1234 osób z całej Polski.

Nie masz z kim ćwiczyć?

Dołącz do nas!
ćwiczenia grupo... fitness spinning trening

10 powodów, dla których warto ćwiczyć w grupie

06/06/2014 Ewa Gazda

Kobiet nie trzeba specjalnie namawiać, bo z natury ciągnie je do towarzystwa – czy to u kosmetyczki, czy na zakupach. Podobnie jest w przypadku ćwiczeń. Coraz częściej też na zajęciach grupowych można spotkać mężczyzn. Nie spotykają się z kumplami wyłącznie by obejrzeć mecz, ale również by ten mecz rozegrać. Bo ćwiczenia w grupie czy nawet z drugą osobą działają na nas lepiej niż samotne pokonywanie kilometrów. Oto 10 powodów.

Bardziej opłacalne
Nie ukrywajmy, że finansowa strona uprawiania sportu dla większości z nas jest dość istotna. Tym bardziej więc opłaca się koszty te dzielić jeszcze na kilka osób. Indywidualny trening to mniej więcej trzy razy wyższy koszt niż w przypadku ćwiczeń grupowych. Dodatkowo wiele obiektów oferuje zniżki dla grup zorganizowanych.

Sprawne i szybkie tempo
Wydaje się, że grupowe zajęcia zlatują znacznie szybciej niż te indywidualne. Wszystko przez to, że zmieniając tempo, niwelując rutynę i po prostu ćwicząc, skupiając się przy tym na ruchach instruktora nie pamiętamy by spoglądać na zegar.

Towarzystwo
Grupa tylko wzmaga twoją otwartość. Poza tym grupowe ćwiczenia pozwalają odnaleźć i poznać ludzi, którzy kierują się podobnymi wartościami i podzielą się z tobą doświadczeniem.

Możesz wybrać otoczenie
Każde zajęcia odbywają się w innym środowisku. Możesz wybrać takie, które najlepiej działa na ciebie. Małe studio czy otwarta przestrzeń na świeżym powietrzu np. w parku. Sam decydujesz.

Motywacja
Będziesz pracował więcej i intensywniej, to gwarantowane. Nie chcesz przecież odstawać.

Wyzwania
Będąc zmotywowanym do trzymania tempa wyznaczonego przez grupę nie będziesz miał problemu by co raz przechodzić na wyższy poziom. Indywidualna motywacja jest świetna, ale raczej nie daje takich efektów, jak chęć trzymania poziomu innych.

Odmiana
Ile można biegać tą samą trasą. Jeśli nawet sprzedawca w kiosku mówi Ci, że wczoraj było szybciej, to znak, że trzeba coś zmienić. Grupowe ćwiczenia to wachlarz możliwości: spinning, boks, pilates, joga, a nawet kluby biegacza. Ostatnio modne są treningi ogólnorozwojowe, które oferują połączenie ze sobą elementów wielu dyscyplin.

Przeszkolenie
Sam nigdy nie będziesz mieć pewności czy ćwiczysz prawidłowo i właściwie dobierasz ćwiczenia, przez co tylko zrobisz sobie krzywdę. Doświadczenie instruktora przełoży się również na twoją wiedzę w kwestii trenowania i nauczy cię jak dbać o ciało i duszę.

Bezpieczeństwo
Sami możemy przesadzić bądź nieświadomie obciążać nie te partie ciała, na których nam zależy. Instruktor powie ci, gdzie popełniasz błąd i wskaże, jak postępować, a dodatkowo odpowie na wszystkie twoje pytania i wątpliwości.

Możesz iść we własnym tempie
Jeśli obawiasz się, że nie nadążysz za grupą lub twoje możliwości fizyczne nie pozwalają ci pójść na całość, nie musisz się martwić. Oprócz tego, że zajęcia posiadają różne poziomy zaawansowania, to jeszcze w ramach jednych zajęć instruktor może zaproponować odpowiednie dla ciebie tempo. To ma być przyjemność, a nie tortura. Jeśli nie wiesz do jakiej grupy się zapisać, instruktor podpowie ci jak to sprawdzić. Od tego w końcu tam jest.

Źródło zdjęć: Image courtesy of photostock/Freedigitalphotos.net

Tagi  ćwiczenia grupo... , fitness , spinning , trening

Komentarze:

ostatnie wpisy

Sportowy Fast Food: Szybki lunch

Latem jemy mniej, lżej i znacznie rzadziej niż zazwyczaj, ale mimo braku apetytu warto mieć coś w zanadrzu, szczególnie w środku dnia.

zobacz więcej

Przygotuj się na otwarte pływanie

O ile bieganie i jazda na rowerze nie sprawiają ci większych problemów, to pokonanie dystansu w wodzie nie jest już takie łatwe.

zobacz więcej

Sportowy fast food: Desery

Słodycze robione we własnej kuchni są najzdrowsze i najsmaczniejsze. A kiedy przygotowywać najlepsze rarytasy, jak nie podczas wakacji?

zobacz więcej

To ty dyktujesz zasady, według których ćwiczysz

Pamiętaj, to ty ustalasz zasady kiedy i gdzie będziesz ćwiczyć, a jak to mówią dla chcącego nic trudnego.

zobacz więcej

Pływanie jest dla wszystkich!

Badania się jednak na coś przydają, bo to udowodnione, że dzięki pływaniu zwiększa się pozytywne myślenie o 35 procent, jakość snu i ogólne samopoczucie o 25 procent. A więc do wody!

zobacz więcej
ROWER PŁYWANIE NARTY BIEGANIE PIŁKA NOŻNA GOLF PIŁKA RĘCZNA

PROGNOZA POGODY

JUTRO