Prohormony od A do Z

Prohormony zaczęto używać w 1996 r. jako bezpieczną alternatywę dla klasycznych sterydów anabolicznych. Zamiast szkodliwego zażywania zakazanych sterydów chemik Patrick Arnold zaproponował  środki, które wspomagały i intensyfikowały działanie hormonów naturalnie produkowanych przez organizm. Od tego czasu substancje te są stosowane coraz powszechniej. Oferowane obecnie substancje tego typu są skuteczne i w 100% legalne. Do tego dużo tańsze od klasycznych rozwiązań stosowanych dotychczas w świecie kulturystów. 

Jak działają ?

Związki te nie są ani sterydami, ani hormonami. To substancje, które skłaniają organizm do produkcji naturalnych hormonów. Te substancje działają jak bodziec, który sprawia, że wytwarzane są pożądane hormony. I tak proinsulina powoduje wydzielanie się insuliny a protestosteron testosteronu. A to daje efekty w postaci siły, wzrostu masy mięśniowej czy spalania tłuszczu. 

Doskonałym przykładem jest tu substancja 1- AD, która po zażyciu powoduje intensywne wydzielanie testosteronu. Z kolei adrenosteron daje organizmowi impuls do zmniejszenia produkcji kortyzolu. Tym samym zmniejsza gromadzenie tłuszczu i zwiększa przyrost masy mięśniowej. 

Jak stosować prohormony?

Suplementy te występują w wielu formach. Na rynku można znaleźć pigułki, plastry, kapsułki oraz płyny. Świetnej jakości prohormony kupisz w sklepie Świat Supli.

Decyzję o stosowaniu tych środków i ich dawkowaniu zawsze należy skonsultować z lekarzem czy trenerem. Szczególnie jest to istotne w przypadku kobiet oraz osób z chorobami serca, wątroby czy nerek. Sportowcy  poniżej 25 roku życia nie powinni stosować tych suplementów z uwagi na możliwe zaburzenia gospodarki hormonalnej.

Comments are closed.