Batony proteinowe – dla kogo?

Droga do wymarzonej sylwetki nie jest usłana różami. Z tego też powodu często szukamy czegoś, co mogłoby nieco wspomóc cały proces i przyśpieszyć efekty. Jedną z takich rzeczy jest baton białkowy, lecz przed zakupieniem go warto dowiedzieć się, dla kogo jest właściwie przeznaczony.

Białko

Białko to budulec organizmu, który odpowiada między innymi za odpowiedni stan mięśni. Jest ono niezwykle istotne w procesie budowania masy mięśniowej. Podczas treningów mięśnie ulegają uszkodzeniu, a do regeneracji potrzebują właśnie białka. W ten sposób następuje ich rozrost.

Batony białkowe dla osób aktywnych fizycznie

Nie tylko zawodowi sportowcy mogą sięgać po batony proteinowe, ale również osoby, które po prostu są aktywne fizycznie. Nie należy jednak przesadzać z ilością białka w diecie, szczególnie gdy aktywność nie jest bardzo duża. Batony białkowe mają wspomagać dietę i regenerację po ćwiczeniach, a nie stanowić zamiennik klasycznej słodkiej przekąski za każdym razem, gdy najdzie nas ochota na coś podobnego.

Osoby nieaktywne fizycznie a batony białkowe

Osoby, które nie uprawiają sportu, tez mogą sięgnąć po taki produkt, gdy na przykład nie mają okazji zjeść posiłku. Od czasu do czasu baton białkowy może stanowić zamiennik zwykłego batonika, jednak nie należy spożywać ich zbyt często. U osób nieaktywnych fizycznie takie produkty nie wpłyną na rozwój masy mięśniowej, a w za dużej ilości mogą zaszkodzić.

Batony białkowe dostępne tutaj.

Comments are closed.