Znajdź towarzystwo do sportu wśród 1234 osób z całej Polski.

Nie masz z kim ćwiczyć?

Dołącz do nas!
trening charakter sport dyscyplina

Bokser, biegacz, kolarz czy siłacz - kim jesteś?

07/05/2014 Ewa Gazda

Jeśli jesteś raczej skromną osobą, nie dla ciebie boks i tenis. Masz niespożyte pokłady energii, która cię wręcz roznosi, nie zapisuj się na jogę. A bieganie? No cóż, ekstrawertycy i gaduły nie mają tu czego szukać. Bo każda dyscyplina wymaga innych cech osobowości, by czuć się w niej dobrze i czerpać z niej przyjemność.

Chcesz być bardziej aktywny, potrzebujesz oderwać się od pracy za biurkiem i rozprostować zastane kości, a może już szukasz, ale nie żaden sport nie przyciągnął twojej uwagi na dłużej? Pomożemy wybrać ci dyscyplinę idealną dla twoich sportowych upodobań i cech charakteru, która będzie cię motywować na każdym kroku.
Samotny wilk czy zwierzę stadne
Na początku musisz zdecydować czy bardziej interesuje cię samotne wylewanie siódmych potów ze słuchawkami w uszach czy też wolisz przybijanie piątki po każdej wygranej akcji. Sport indywidualny sprawdzi się w przypadku tych, którzy wykazują cechy samotnika, nie narzucają sobie konkretnych godzin treningów, ćwiczą, kiedy najdzie ich ochota i często zmieniają plan działania. Bieganie, siłownia, pływanie, jazda na rowerze będą idealne. Nie oznacza to jednak, że dyscyplin tych nie można dzielić z przyjaciółmi. Dla stadnych zwierząt, lubiących dzielić się przyjemnością uprawiania sportu, zdecydowanie lepsze okażą się koszykówka, siatkówka, piłka nożna, tenis, squash, badminton.
Wulkan energii czy oaza spokoju
Jeśli rozpiera cię energia, chcesz wyżyć się po stresującej pracy i denerwującym szefie albo wręcz potrzebujesz wzbudzić w sobie uśpione pokłady chęci do życia, potrzebujesz dyscypliny, która sprawi, że wszystko to będzie już historią. Kopanie w worek czy bicie przeciwnika, oczywiście, tylko dla zabawy, i wszystko co ze sportem walki związane będzie dla ciebie idealne. Zmęczysz się i będziesz szczęśliwy jak nigdy. Zbyt kontaktowy sport? Możesz zdecydować się na sprawdzone spalacze tysiąca kalorii: cross fit, zumba, spinning. Jeśli zaś jesteś zupełnym przeciwieństwem wulkanu energii i potrzebujesz się wyciszyć bądź stan zdrowia nie pozwala ci na zbyt obciążające ćwiczenia, zapisz się na zajęcia relaksacyjne jak: joga, pilates, aquaaerobik, nordic walking.
Poszukiwacz przygód czy tradycjonalista
Wspinaczka, rolki, kajaki, pakour, off-road, windsurfing – brzmi jak abstrakcja? To oznacza, że jesteś typem tradycjonalisty, który woli sprawdzone, a tym samym bezpieczne formy aktywności. Oprócz dyscyplin, których nazwy już padły, możemy polecić ci np. narty biegowe w zimie, aerobik, taniec, kręgle, jazda konna. A jeśli sporty ekstremalne wywołują u ciebie ciarki podniecenia to znaczy, że znalazłeś swoje sportowe eldorado.
Nadal nie wiesz na co się zdecydować. Internet pełen jest testów, które pomagają dokonać wyboru i pokazują, jakim typem sportowca jesteś. Oto kilka z nich:
goo.gl/zccfFw
goo.gl/pFbAzt
goo.gl/GLjZuo

Tagi  trening , charakter , sport , dyscyplina

Komentarze:

ostatnie wpisy

Sportowy Fast Food: Szybki lunch

Latem jemy mniej, lżej i znacznie rzadziej niż zazwyczaj, ale mimo braku apetytu warto mieć coś w zanadrzu, szczególnie w środku dnia.

zobacz więcej

Przygotuj się na otwarte pływanie

O ile bieganie i jazda na rowerze nie sprawiają ci większych problemów, to pokonanie dystansu w wodzie nie jest już takie łatwe.

zobacz więcej

Sportowy fast food: Desery

Słodycze robione we własnej kuchni są najzdrowsze i najsmaczniejsze. A kiedy przygotowywać najlepsze rarytasy, jak nie podczas wakacji?

zobacz więcej

To ty dyktujesz zasady, według których ćwiczysz

Pamiętaj, to ty ustalasz zasady kiedy i gdzie będziesz ćwiczyć, a jak to mówią dla chcącego nic trudnego.

zobacz więcej

Pływanie jest dla wszystkich!

Badania się jednak na coś przydają, bo to udowodnione, że dzięki pływaniu zwiększa się pozytywne myślenie o 35 procent, jakość snu i ogólne samopoczucie o 25 procent. A więc do wody!

zobacz więcej
ROWER PŁYWANIE NARTY BIEGANIE PIŁKA NOŻNA GOLF PIŁKA RĘCZNA

PROGNOZA POGODY

JUTRO