Znajdź towarzystwo do sportu wśród 1234 osób z całej Polski.
29/06/2014

Jaki sport najlepszy dla bezdomnych?

Futbol ma zbawienny wpływ na kondycję i zdrowie tzw. wyrzutków społecznych. Dotyczy to przede wszystkim bezdomnych - tak wynika z badań naukowców z Danii.

Badania kopenhaskiego Centrum Sportów Drużynowych i Zdrowia pokazują, że piłka nożna poprawia nie tylko kondycję, ale i zdrowie bezdomnych, którzy rozgrywają ją po prostu na ulicy. Bezdomni grali w piłkę śrdnio 2-3 razy w tygodniu. Po 12 tygodniach testów badani mieli lepszą postawę, większą masę mięśniową, a także mocniejsze kości. Spadła natomiast tkanka tłuszczowa i cholesterol. To wszystko wpłynęło na poprawę kondycji i ogólnej sprawności fizycznej. Badania te zostały opublikowane w "Journal of Medicine & Science in Sports".

16 mężczyzn w wieku 20-50 lat przybrało średnio 1,1 kg mięśni, poprawili postawę o 40 procent to zaledwie w 12 tygodni. Szkolenie piłkarskie przyniosło również efekty w lepszej budowie kości - poziom osteokalcyny w osoczu wzrósł o 27 procent, natomiast mineralizacja kości poprawiła się o 1 procent.

Spadek masy tłuszczowej wyniósł zaś średnio 1,7 kg, a redukcja cholesterolu LDL aż 13 procent - co odpowiada też zmniejszeniu ryzyka chorób układu krążenia aż o 50 procent. Za tym idzie poprawa krążenia, przemiany materii i sprawności układu mięśniowo-szkieletowego oraz wydolności.

Źródło zdjęć: Image of courtesy hin255/ FreeDigitalPhotos.net

zobacz więcej

21/10/2014

III Cross Czwórki w Dąbrowie Górniczej

Jeśli niestraszne Ci bieganie po piasku, asfalcie i leśnych ścieżkach, to ten bieg jest zdecydowanie dla Ciebie.

09/10/2014

Olsztyn. Aktywnie!

Olsztyn. Aktywnie! – to seria bezpłatnych imprez sportowych organizowanych na terenie Olsztyna i pobliskich miejscowości.

30/07/2014

Dieta za młodu, problemy na starość

Badania pokazują, że kobiety odchudzające się w młodości mogą doświadczyć na starość wielu problemów zdrowotnych.

29/07/2014

Skąd zaburzenia zachowań u sportowców?

Jest to przypadłość, którą bardzo trudno wykryć we wczesnych stadiach. Wynika z uszkodzeń mózgu wywołanych różnymi urazami.

28/07/2014

Jest szansa na pełny powrót do sprawności

Poziom aktywności pacjenta jest silnym prognostykiem ich przyszłej kondycji i szybkiej regeneracji po zabiegach.

ROWER PŁYWANIE NARTY BIEGANIE PIŁKA NOŻNA GOLF PIŁKA RĘCZNA

PROGNOZA POGODY

JUTRO