Znajdź towarzystwo do sportu wśród 1234 osób z całej Polski.
05/06/2014

Z wiekiem dbaj o kondycję. Dla serca

Utrata sprawności fizycznej lub przybieranie na wadze wraz z wiekiem może mieć zły wpływ na stan serca. Jedno i drugie można jednak powstrzymać regularnymi ćwiczeniami.

Amerykańscy badacze przebadali ponad 3 tysiące osób, które utrzymywały swój stan fizyczny w optymalnej formie. Dzięki temu nie mieli podwyższonego ciśnienia krwi, podwyższonego cholesterolu, ani podwyższonych czynników wskazujących na ryzyko zachorowania na serce.


Również ci, którzy zwracali uwagę na swoją wagę, miały znacznie mniej czerwonych flag wskazujących na nienajlepszy stan zdrowia. To wszystko dowodzi, że osoby dbające o kondycję wraz z wiekiem mogą uniknąć niektórych skutków nadwagi, a ochrona zdrowia serca nie jest tak trudna jak by się mogło wydawać.


Naukowcy z University of South Carolina w Columbii sugerują, że świadomość dbania o kondycję wraz z upływającym czasem wystarczy by zapobiec tym najczęstszym dolegliwościom serca. Przyznają jednak, że niektórym przychodzi to zdecydowanie łatwiej niż innym.


Badania objęły osoby powyżej 40. roku życia. W ciągu 6 lat u osób, które nie zwracały uwagi na kondycję fizyczną stwierdzono wzrost ciśnienia krwi o 4 procenty każdego roku. Zaś u osób, które wykazywały znacznie wyższa sprawność fizyczną, zaobserwowano o wiele niższą aktywność czynników wywołujących choroby serca. Potwierdziły one, że zwracają uwagę nie tylko na regularne ćwiczenia, ale i zdrową i zbilansowaną dietę.

Źródło zdjęć: Image courtesy of photostock/ Freedigitalphotos.net

zobacz więcej

21/10/2014

III Cross Czwórki w Dąbrowie Górniczej

Jeśli niestraszne Ci bieganie po piasku, asfalcie i leśnych ścieżkach, to ten bieg jest zdecydowanie dla Ciebie.

09/10/2014

Olsztyn. Aktywnie!

Olsztyn. Aktywnie! – to seria bezpłatnych imprez sportowych organizowanych na terenie Olsztyna i pobliskich miejscowości.

30/07/2014

Dieta za młodu, problemy na starość

Badania pokazują, że kobiety odchudzające się w młodości mogą doświadczyć na starość wielu problemów zdrowotnych.

29/07/2014

Skąd zaburzenia zachowań u sportowców?

Jest to przypadłość, którą bardzo trudno wykryć we wczesnych stadiach. Wynika z uszkodzeń mózgu wywołanych różnymi urazami.

28/07/2014

Jest szansa na pełny powrót do sprawności

Poziom aktywności pacjenta jest silnym prognostykiem ich przyszłej kondycji i szybkiej regeneracji po zabiegach.

ROWER PŁYWANIE NARTY BIEGANIE PIŁKA NOŻNA GOLF PIŁKA RĘCZNA

PROGNOZA POGODY

JUTRO