Znajdź towarzystwo do sportu wśród 1234 osób z całej Polski.
23/05/2014

Alkohol tylko raz na jakiś czas - to szkodzi!

Więcej niż cztery porcje alkoholu wypite w ciągu dwóch godzin, mogą poważnie odbić się na naszym zdrowiu. Popijawa, jak określają naukowcy, może się źle skończyć nie tylko dla wątroby, ale i dla pozostałych organów.

Pojedynczy maraton alkoholowy powoduje zabijanie dobrych bakteri i wzrost poziomu toksyn bakteryjnych, endotoksyn. Ich zwiększona ilość ma wpływ na układ odpornościowy - powodują że nasz organizm produkuje więcej przeciwciał wywołujących gorączkę, zapalenia i niszczenie tkanek.

Endotoksyny znajdują się w Ścianach komórkowych niektórych bakterii. Uwalniane są podczas ich niszczenia i wtedy przedostają się do krwi.

Mowa przede wszystkim o piciu alkoholu, na poziomie powyżej 0.08 promila we krwi. Wiąże się to z wypiciem około 4-5 drinków w ciągu dwóch godzin. Dotyczy to szczególnie sporadycznego sięgania po alkohol w dużych ilościach. Tak więc podobnie jak w nałogowycm piciu ten rodzaj upajania alkoholowego może przynieść również wynszczające skutki dla organizmu, szczególnie u kobiet, które sa bardziej podatne na działanie alkoholu.

O wiele bezpieczniej będzie więc decydować się na częstsze sięganie po alkohol, ale w małych ilosciach, jak kieliszek wina przed snem, niż sporadyczne, duże popijawy.

Źródło zdjęć: Billy Wilson/cc/flickr

zobacz więcej

21/10/2014

III Cross Czwórki w Dąbrowie Górniczej

Jeśli niestraszne Ci bieganie po piasku, asfalcie i leśnych ścieżkach, to ten bieg jest zdecydowanie dla Ciebie.

09/10/2014

Olsztyn. Aktywnie!

Olsztyn. Aktywnie! – to seria bezpłatnych imprez sportowych organizowanych na terenie Olsztyna i pobliskich miejscowości.

30/07/2014

Dieta za młodu, problemy na starość

Badania pokazują, że kobiety odchudzające się w młodości mogą doświadczyć na starość wielu problemów zdrowotnych.

29/07/2014

Skąd zaburzenia zachowań u sportowców?

Jest to przypadłość, którą bardzo trudno wykryć we wczesnych stadiach. Wynika z uszkodzeń mózgu wywołanych różnymi urazami.

28/07/2014

Jest szansa na pełny powrót do sprawności

Poziom aktywności pacjenta jest silnym prognostykiem ich przyszłej kondycji i szybkiej regeneracji po zabiegach.

ROWER PŁYWANIE NARTY BIEGANIE PIŁKA NOŻNA GOLF PIŁKA RĘCZNA

PROGNOZA POGODY

JUTRO