Znajdź towarzystwo do sportu wśród 1234 osób z całej Polski.
22/05/2014

Cynamon pod lupą Unii Europejskiej

Jedna z najbardziej aromatycznych przypraw świata zdaniem naukowców powoduje marskość wątroby. Unia Europejska postanowiła więc sprawdzić proporcje tego dodatku w poszczególnych produktach. Jako pierwsze pod lupę trafiły duńskie ciasteczka.

Pałeczki z kory cynamonu mogą zawierać kumarynę, czyli substancję zapachową, która może powodować marskość wątroby. Cynamon znalazł się więc na cenzurowanym i eksperci UE sprawdzają ile dokładnie tej szkodliwej substancji zawiera.

Jak się okazuje najwięcej jest jej w odmianie kasja, czyli chińskim cynamonie, dość ubogim w wartości odżywcze i dużo tańszym. W cejlońskim z kolei, najczęściej mielonym do postaci proszku i używanym jako przyprawy, są jej śladowe ilości.

Dietetycy i kucharze zgodnie przyznają, że ta ilość cynamonu, jaką dodaje się do potraw w ogóle nie działa szkodliwie na nasze zdrowie, a wręcz je poprawia. Cynamon bowiem ma znacznie więcej zalet niż wad. Poprawia trawienie, rozgrzewa, obniża poziom cukru we krwi, leczy trądzik, wysypki, poprawia pamięć, a ponadto jego zapach działa odprężająco. Nie ma się więc co przejmować kolejnymi badaniami i wątpliwościami UE, która nawet banany chciała prostować i trzeba cynamon na stałe wprowadzić do swojej diety.

Źródło zdjęć: trophygeek/cc/flickr

zobacz więcej

21/10/2014

III Cross Czwórki w Dąbrowie Górniczej

Jeśli niestraszne Ci bieganie po piasku, asfalcie i leśnych ścieżkach, to ten bieg jest zdecydowanie dla Ciebie.

09/10/2014

Olsztyn. Aktywnie!

Olsztyn. Aktywnie! – to seria bezpłatnych imprez sportowych organizowanych na terenie Olsztyna i pobliskich miejscowości.

30/07/2014

Dieta za młodu, problemy na starość

Badania pokazują, że kobiety odchudzające się w młodości mogą doświadczyć na starość wielu problemów zdrowotnych.

29/07/2014

Skąd zaburzenia zachowań u sportowców?

Jest to przypadłość, którą bardzo trudno wykryć we wczesnych stadiach. Wynika z uszkodzeń mózgu wywołanych różnymi urazami.

28/07/2014

Jest szansa na pełny powrót do sprawności

Poziom aktywności pacjenta jest silnym prognostykiem ich przyszłej kondycji i szybkiej regeneracji po zabiegach.

ROWER PŁYWANIE NARTY BIEGANIE PIŁKA NOŻNA GOLF PIŁKA RĘCZNA

PROGNOZA POGODY

JUTRO