Jak wybrać odżywkę białkową?

Odżywki białkowe to jedne z najchętniej kupowanych suplementów diety. Pozwalają nam uzupełnić niedobory białka, a składnik ten jest kluczowym elementem w procesie budowania masy mięśniowej. Białko jest ważne także w procesie odchudzania, ponieważ wpływa na utrzymanie ciężko wypracowanych mięśni.

Jak wybrać odżywkę białkową?

W sklepach znajdziemy wiele odżywek, które różnią się od siebie ceną i źródłem pochodzenia białka. Najpopularniejsze są te na bazie serwatki z mleka. Ze względu na surowiec, z którego jest pozyskiwane białko, odżywki te są najtańsze. Wśród nich znajdziemy również te o niskiej zawartości tłuszczu i węglowodanów. Przykładem takiej odżywki może być białko iso whey zero. Jest to dobry wybór szczególnie wśród osób na diecie, a znaleźć ją można tutaj.

Z kolei jeśli naszym celem jest budowanie masy mięśniowej, lepszym wyborem będzie stosowanie gainerów. Jest to odżywka białkowa, która zawiera dodatkowe węglowodany i tłuszcze. Gainery ułatwiają spożycie większej ilości kalorii w ciągu dnia.

Wegańskie odzywki białkowe

Wegańskie wersje odżywek są produkowane na bazie białek soi, ryżu, grochu i fasoli. Jednak powinniśmy uważać z soją, gdyż zawiera sporo estrogenów, które w nadmiarze mogą zaburzać gospodarkę hormonalną. Alternatywą dla klasycznych odżywek są batoniki proteinowe. Jest to dobry pomysł na zdrową przekąskę. Batoniki również możemy znaleźć w wersji bez cukru.

Comments are closed.